wróć do: Aktualności

City Video Replay

5 września 2011 - Fundacja „Dla Rodziny” głównym organizatorem Konkursu Filmów Krótkometrażowych o Sosnowcu  „City Video Replay”.

Z radością informujemy, iż Urząd Miasta w Sosnowcu przyznał naszej fundacji dofinansowanie na realizację zadania publicznego w dziedzinie: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr  kultury i dziedzictwa narodowego”.
Dofinansowany projekt to konkurs filmów krótkometrażowych City Video Replay”.
Projekt ten wpisuje się w potrzebę propagowania wiedzy o mieście, jego historii i zachodzących zmianach. Mamy nadzieję, iż artystyczny charakter przedsięwzięcia umożliwi twórczą ekspresję młodych ludzi i potrzebę wypowiedzi publicznej w sposób artystyczny o mieście poprzez sztukę filmową. Skutkiem realizacji projektu będzie stworzenie międzypokoleniowych wideoopowieści miejskich.
Założeniem przedmiotowego projektu jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców miasta związane z samorealizacją artystyczną i lokalną identyfikacją. Międzypokoleniowy
( rodzinny ) charakter projektu umożliwi integrację różnych grup wiekowych, uwalniając tym samym potencjał twórczy.
W ramach projektu organizujemy konkurs filmów krótkometrażowych, skierowany do szerokiego grona uczestników. Ekipy filmowe mają za zadanie nakręcenie krótkiego filmu prezentującego historię miasta i jego mieszkańców, wpisaną w krajobraz Sosnowca. Wszystkie materiały filmowe zostaną poddane preselekcji, a następnie zakwalifikowane do finału filmy zostaną ocenione przez finałowe jury, nagrodzone i zaprezentowane na Finałowej Gali w dniu 21 października 2011 r. Warto dodać, iż Galę finałową uatrakcyjni również koncert muzyki filmowej.
Konkurs skierowany jest do szerokiego grona mieszkańców regionu, w tym mieszkańców Sosnowca. W realizację projektu mogą się zaangażować różne grupy wiekowe - młodzież wykorzysta formę filmu krótkometrażowego – technika dostępna poprzez kamery, aparaty fotograficzne, a także telefony komórkowe, a starsze pokolenia dostarczą informacji i wiedzy o dawnym Sosnowcu, będących bazą do nakręcenia filmów.
Ufamy, iż udział w Konkursie pozwoli na  wzmocnienie poczucia tożsamości i więzi z miastem oraz do aktywnego uczestniczenia w jego życiu kulturalnym. 

Szczegółowe informacje o konkursie ( regulamin konkursu oraz karta zgłoszeń ) można znaleźć na stronie projektu: WWW.cityvideoreplay.pl oraz na stronie fundacji : WWW.dlarodziny.com.pl
Warto dodać, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody , między innymi – kamera video.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy twórczego spędzenia czasu w celu przygotowania filmu.

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ SIĘ PRZYCZYNIĆ DO UWIECZNIENIA HISTORII  TEGO MIASTA WPISANEJ W KRAJOBRAZ SOSNOWCA.

Pobierz regulamin konkursu tutaj
Pobierz kartę zgłoszeniową tutaj