wróć do: startuj

Działania

SZKOŁA RODZENIA - prowadzona przez Małgorzatę Skowron. Pani Małgorzata jest wykwalifikowaną położną, pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. Od stycznia 2010 z inicjatywy Fundacji „Dla Rodziny” prowadzi szkołę rodzenia w budynkach Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu przy ul. Skautów 1. Informacje i zapisy pod nr tel: 32 269-51-70 od pn do pt w godz. 10:00-13:30.

 

PUNKT KONSULTACYJNY DS. UZALEŻNIEŃ  - specjalista ds. uzależnień Elżbieta Brzozowicz – Uwijała przyjmuje dwa razy w miesiącu (pierwszy i trzeci piątek miesiąca) w godz. 17:00 – 19:00 po uprzednim ustaleniu terminu. Pani Elżbieta posiada również kwalifikacje psychologa pracy a także konsultuje osoby borykające się z problemami przemocy - w tym zakresie istnieje możliwość konsultacji jw. Zapisy: w sekretariacie Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu tel. 32 269 51 70 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:30.

 

LOGOTERAPIA - prowadzona przez Beatę Rupala - logopeda, nauczyciel, terapeuta pedagogiczny. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje w Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu, prowadzi także zajęcia logoterapeutyczne dla osób dorosłych. W Centrum Służby Rodzinie i Życiu prowadzi logoterapię w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00. Zapisy pod nr tel. 32 269 51 70 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:30.

 

KONSULTACJE PSYCHIATRYCZNE - Michał Łętek - lekarz, specjalista psychiatra; absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W Centrum Służby Rodzinie i Życiu udziela konsultacji psychiatrycznych po uprzedniej wizycie psychologicznej. Poza Centrum asystent Oddziału Psychiatrycznego w Szpitalu Psychiatrycznym.

 

PUNKT AKTYWIZACJI OSÓB BEZROBOTNYCH – prowadzony przez Dominikę Ochęduszko, działa z inicjatywy i pod opieką Fundacji „Dla Rodziny” od stycznia 2012 r. Kierowany jest przede wszystkim do osób przeżywających różnego rodzaju trudności w poszukiwaniu zatrudnienia jak również zainteresowanych uczestnictwem w różnych formach rozwoju zawodowego.

W ramach działalności oferujemy następującą pomoc:

 • sporządzanie dokumentów aplikacyjnych ( życiorys zawodowy i list motywacyjny),
 • omówienie metod poszukiwania pracy,
 • sporządzanie indywidualnego planu działania,
 • przygotowanie potencjalnego pracownika do spotkania z pracodawcą (podstawy rozmowy kwalifikacyjnej, przećwiczenie odpowiedzi na trudne pytania),
 • udzielanie wszelkich dodatkowych informacji

Umożliwiamy:

 • konsultacje z psychologiem pracy,
 • udział w warsztatach dla osób bezrobotnych oraz borykających się z problemem bezrobocia.

Aby skorzystać z naszej pomocy wystarczy zadzwonić lub przyjść osobiście i umówić się na spotkanie. Kontakt: Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu ul. Skautów 1, tel. 32 269 51 70 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.30, adres e-mail: centrumpraca@tlen.pl. Więcej informacji na stronie www.rodzina.sosnowiec.pl

 

CHRZEŚCIJAŃSKIE CENTRUM WOLONTARIATU – prowadzone przez Dominikę Ochęduszko od września 2012 r. Zadaniem wolontariatu jest przede wszystkim pozyskiwanie i kształcenie wolontariuszy, którzy następnie będą podejmować konkretną posługę osobom potrzebującym różnego rodzaju pomocy i wsparcia. Pomagamy najczęściej poprzez spełnianie drobnych posług dnia codziennego np. zakupy, pomoc w sprzątaniu mieszkania, pomoc w opiece nad dzieckiem, pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji, proste zabiegi pielęgnacyjne a także przez obecność, rozmowę i uśmiech. Często również zespołowo organizujemy lub wspieramy akcje charytatywne. Zapraszamy, jeżeli:

 • nosisz w swoim sercu pragnienie niesienia pomocy swoim bliźnim,
 • masz wolny czas, który chciałbyś owocnie wykorzystać,
 • nie masz pracy a chciałbyś coś robić,
 • masz ochotę na poznawanie nowych ludzi,
 • chciałbyś wykorzystać swoje umiejętności,
 • chciałbyś nieustannie się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia…

Osoby, które chcą świadczyć pomoc jak również tę pomoc uzyskać prosimy o kontakt z Chrześcijańskim Centrum Wolontariatu tel. 666 254 560 lub 32 269 51 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.30), adres e-mail: naszwolontariat@tlen.pl. Więcej informacji na stronie www.rodzina.sosnowiec.pl a także http://www.facebook.com/Wolontariat.Sosnowiec.