wróć do: Aktualności

Koncert charytatywny

19 listopada 2011 odbył się koncert cenionej polskiej wokalistki Ewy Urygi. Artystka wystąpiła w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Jej występ odbył się w ramach promocji idei budowy Domu Matki i Dziecka i miał charakter charytatywny, był także formą podziękowania dotychczasowym darczyńcom. Zaproszeni goście dopisali, byli to głównie przedstawiciele samorządu oraz środowisk biznesowych.
Koncert został zorganizowany przez Fundację Dla Rodziny, Caritas Diecezji Sosnowieckiej i Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu, Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury w Sosnowcu.

Ewa Uryga urodziła się w Bytomiu i już od najmłodszych lat śpiewała jako solistka szkolnego zespołu muzycznego „13-stka". Oprócz pięciu autorskich płyt brała udział w realizacjach innych autorów, współpracując m.in. z Włodzimierzem Nahornym, Markiem Bałatą, Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem czy Anną Marią Jopek. Zainteresowania dużymi formami wokalno instrumentalnymi zaowocowały występami w Oratorium Oświęcimskim i Oratorium Beskidzkim czy Oratorium Wielkanocnym. Śpiewała także w „Missa Gospel's" wspólnie z M. Bałatą, O. Szomańską, Spirituals Singers Band i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej im. W. Lutosławskiego. Ewa Uryga co roku utrzymuje się w czołówce wokalistek pism "Jazz Forum" oraz „Twój Blues".